T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Bağımlıkla ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 03/12/2019

Bağımlılıkla mücadele çalışmaları kapsamında oluşturulan ve İçişleri Bakanlığının talimatlarıyla 81 ilde eş zamanlı olarak 08.11.2018 tarihinde gerçekleştirilen Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İNCE, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN, Vali Yardımcısı Ayhan DURMUŞ ve ilgili kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Ayrıca aynı anda 18 ilçemizde İlçe Kaymakamlarımız Başkanlığında “Bağımlılık ile Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulları” toplanmıştır. İçişleri Bakanlığı’nın üst düzey yetkilileri uyuşturucu ile mücadele konusunda duyarlılığı arttırmak ve illerde neler yapıldığını yerinde görmek amacıyla farklı illerde ilgili toplantılara iştirak etmişlerdir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU ise bugün Adana’daki toplantıya katılmıştır.

Toplantıda İlimizde bağımlılık ile mücadele kapsamında oluşturulan “Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” ve “İl Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları” toplantılarında alınan kararlar ve İl genelinde yapılan çalışmalar hakkında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Köksal HAMZAOĞLU tarafından bir sunum gerçekleştirilmiştir. Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca arz ile mücadele alanında yaptıkları çalışmalar konusunda sunumlar gerçekleştirilmiştir.

Uyuşturucu ile mücadelenin ülkemizin en önemli ve en hassas konularından birisi olduğuna dikkat çekilen toplantı bundan sonraki süreçte yapılması planlanan çalışmalar ve “Trabzon Uyuşturucu ile Mücadele İl Eylem Planı” görüşülerek sonlanmıştır.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

  • DSC_8340.JPG
  • DSC_8348.JPG
  • DSC_8352.JPG
  • IMG-20181108-WA0003.jpg
  • IMG-20181108-WA0004.jpg
  • IMG-20181108-WA0005.jpg