T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İl Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 03/12/2019

 Uyuşturucu ile mücadele konusunda Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve bu Kurula bağlı olarak faaliyet gösteren İl Uyuşturucu ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu, İl Alkol Bağımlılığı ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu, İl Bağımlılık ile Mücadele İletişim Teknik Çalışma Grubu, İl Tütün Bağımlılığı ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu ve İl Davranışsal Bağımlılıklar (Teknoloji ve Kumar Bağımlılığı) ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu çalışmaları hassasiyetle devam etmektedir.

13 Aralık 2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Köksal HAMZAOĞLU Başkanlığında gerçekleştirilen İl Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısında Kurul Üyelerince bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Dr. Köksal HAMZAOĞLU bağımlılıkla mücadelede tüm Kurul Üyesi Kurumlara büyük sorumluluklar düştüğünü, bağımlılığın her yaştan her kesimden insana büyük zararlar verdiğini ve bu toplumsal sorunu birlikte yüksek motivasyon ve işbirliği ile aşabileceğimizi vurgulamıştır.

Toplantıda Karadeniz Teknik Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı konulu Gençlik Çalıştayına ait “Toplantı Sonuç Raporu” kitapçığı Kurul Üyelerine dağıtılmıştır. Gündem doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)” projesinin bir faaliyeti olarak sahnelenmesi planlanan “Sahte Cennetteki Sessiz Çığlık” isimli tiyatro gösterisi ve Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği (ANADER)’in İçişleri Bakanlığından onaylı hazırlamış olduğu proje dahilinde sahnelenmesi planlanan ”Kimliğimi Arıyorum” adlı tiyatro oyunu değerlendirilmiştir.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

  • IMG-20181213-WA0006.jpg
  • IMG-20181213-WA0007.jpg
  • IMG-20181213-WA0008.jpg
  • IMG-20181213-WA0013.jpg