T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sayısal Telsiz Sistemi Geçiş Çalışmaları

Güncelleme Tarihi: 03/12/2019

Bakanlığımızın Sayısal Telsiz Sistemine geçiş çalışmaları kapsamında ilimizde 21-24 Ocak 2019 tarihleri arasında “Sayısal Telsiz Saha Testleri”  yapılmıştır.         

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve Aselsan A.Ş. ekibi tarafından icra edilen test çalışmalarında; kurulumu tamamlanan sitelere; 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarındaki el, araç ve sabit merkez telsizleri ile İlin fiziki hudutları içinde mümkün olan en fazla sayıda ve özellikle önceden görüşme sağlanamayan noktalardan kayıtlanmak suretiyle ses haberleşmesine yönelik denemeler gerçekleştirilerek sinyal gücü ölçümleri yapılmıştır.             

24 Ocak 2019 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman TURAN Kültür ve Kongre merkezinde İl Sağlık Müdürümüz Dr.Hakan USTA, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Köksal HAMZAOĞLU, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Ekrem YILDIRIM, Sağlık, Acil Sağlık,İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Efnan BAYRAK ERBÖLÜKBAŞ ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr.Yusuf Eray USLU'nun hazır olduğu programda  Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Lojistik ve Teknik Hizmetler Daire Başkanlığından Bayram GENÇCAN tarafından ilimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarına yeni sistem hakkında bilgilendirme yapılarak  kullanıcı eğitimi verilmiştir.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

  • 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • DSC_0672.JPG
  • DSC_0687.JPG
  • DSC_0697.JPG