overlay

TYP Kapsamında Alınacak Olan Şoförler Hakkında Duyuru

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Müdürlüğümüze bağlı hizmet birimlerinde filyasyon çalışmalarında görev yapmak üzere 50 adet şoför alımı ile ilgili ön başvuru süreci İŞKUR tarafından tamamlanmıştır.

Söz konusu alım işlemleri şu şekilde yürütülecektir.

Söz konusu alımda Pandemi sürecinde filyasyon ekiplerimizin vakalara en kısa sürede ulaşmasını sağlamak esas olduğundan başvurucuların ADNK sistemi üzerinde kayıtlı oldukları ve İŞKUR tarafından Müdürlüğümüze bildirilen ikamet ilçeleri içerisinde belirlenen kontenjan sayıları kadar istihdam edilecektir.

Başvurularda Sağlık ile ilgili okul mezunları öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Adaylardan en az 5 yıllık ehliyeti olanlar öncelikli olarak değerlendirilecek ve bu adaylar için ayrıca uygulama sınavı da yapılacaktır.

Adaylardan Covid-19 temaslısı veya hastası olanların tespiti için HES kodu istenecek olup, riskli görülen adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Program kapsamında sürücüler kış aylarında da hizmet vereceklerinden ön eleme sonrasında asıl listeye kalınması durumunda il genelinde şoför olarak görev yapmasında sakınca olmadığına dair sağlık raporu istenecektir.

 

Amacımız, halkımızın sağlığı için gerekli olan filyasyon çalışmalarını daha da etkin hale getirmek olup, yoğun çalışma tempomuza ayak uydurabilecek ve gerçek anlamda katkı sağlayabilecek arkadaşlarla yola devam etmektir.

 

Yukarıdaki açıklamalar ışığında Programa başvuran adayların ön eleme işlemlerine esas olmak üzere aşağıdaki belgeleri Covid-19 kapsamında teması en aza indirebilmek için 0538 791 17 80 Nolu telefon numarasına Whatsapp üzerinden veya trabzon@saglik.gov.tr eposta adresine elektronik olarak 16.11.2020 Pazartesi günü saat 08:00 a kadar göndermeniz gerekmektedir.

1) Ehliyet (En az 5 yıllık ehliyet sahipleri öncelikli, ayrıca uygulamalı olarak da test yapılacaktır.)

2) Diploma (Sağlık ile ilgili bir bölümden mezun olanlar öncelikli olarak alınacaktır.)

3) HES Kodu

(Ön eleme sonrası uygulama sınavına alınacak olan adaylara test sürüşü yeri ve zamanı 16 Kasım Pazartesi günü  bildirilecektir.)