HAVA 61 HELİKOPTER AMBULANS FAALİYETİ
30 Ekim 2020


İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olan Hava 61 Helikopter Ambulans 20.09.2020- 04.10.2020 tarihleri arasında il içi ve il dışı 7 (yedi) hastanın naklini gerçekleştirmiş olup; belirtilen zaman diliminde 11 saat 10 dakika uçuş yapılmıştır.


İleri tetkik ve tedavilerinin yapılması amacıyla ilimiz Köprübaşı, Of ve Vakfıkebir Devlet Hastanelerinden Hava 61 Helikopter Ambulansı ile alınan 4 (dört) ayrı hastanın; Karadeniz Teknik Üniversitesi, S.B.Ü.Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Giresun Özel Ada Hastanesine nakil işlemleri hava yoluyla başarıyla gerçekleştirilmiştir.


Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinden alınan bir hastanın Samsun Eğitim ve Araştırma
Hastanesine nakli ve Trabzon Özel Medikal Park Karadeniz Hastanesinden alınan bir hastanın Giresun Özel Ada Hastanesine nakil işlemleri Hava 61 Helikopter Ambulans ile başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Ayrıca belirtilen tarih aralığında; Dernekpazarı ilçesinden alınan primer hastanın naklide Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine havayoluyla başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Tüm hastalarımıza acil şifalar dileriz.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg