overlay

Mobil Verem Tarama Ekibimiz Bayburt ve Gümüşhane’de

1990 yılından itibaren Trabzon Verem Savaşı 9. Grup Başkanlığına bağlı olarak Doğu Karadeniz Bölgesine (Artvin, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Ordu) hizmet veren mobil tarama ekibimiz; 2006 yılı itibariyle Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmetlerine devam etmektedir.

Ekibimiz, Trabzon İl Verem Koordinatörlüğü ve Sağlık Memuru sorumluluğunda, 1 Röntgen Teknisyeni ve 1 Şoförden oluşmaktadır. Mobil Tarama Ekipleri; hapishane, huzur evi, çocuk yuvası, vaka bildirilmiş askeri birlik, koğuş ve kapalı alan temaslıları gibi öncelikli risk gruplarının yanı sıra ihtiyaç halinde organize toplulukların verem taramalarını belirli bir program dâhilinde yapmaktadır.

Bu bağlamda ekibimiz yılın ilk yarısında ilimiz Trabzon taramalarını başarıyla tamamlamıştır. Yılın ikinci yarısında yapılan rutin program çerçevesinde sorumluluk bölgemizde yer alan Bayburt ve Gümüşhane illerimizin taraması için yola çıkmıştır. Mobil Ekibimiz, İl Sağlık Müdürümüz Dr.Hakan USTA ve ekibi eşliğinde görev yerlerine uğurlanmıştır.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg