SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI GÜVEN : “HALKIMIZIN ÇOĞUNLUĞU SAĞLIK HİZMETİNDEN MEMNUN “
21 Kasım 2019

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI GÜVEN :

“HALKIMIZIN ÇOĞUNLUĞU SAĞLIK HİZMETİNDEN MEMNUN “

Sağlık hizmetlerini değerlendirmek üzere Trabzon’a ziyarette bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammed Güven, halkımızın büyük kısmının sağlık hizmetinden memnun olduğunu açıkladı.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen toplantı, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldı. Sağlık Yöneticileri Trabzon’un sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirerek masaya yatırdı. Sağlık tesislerinin tıbbi, mali ve idari hizmet verilerinin ele alındığı il sunumu toplantısında; sağlık tesislerinin fiziki yeterlilik, teknik donanım, iletişim etkinliği ve sağlık çalışanı verimliliği konuları ele alındı.

EN KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİNİ SUNUYORUZ

İl sağlık değerlendirmelerini belli kriterler üzerinden yaptıklarını açıklayan Güven, ”Sunulan sağlık hizmetlerinin elimizdeki bu göstergelerle sunulan sağlık hizmetlerini detaylı şekilde inceleyerek, eksiğimiz var mı sorunlarımız nedir bunları görmüş olacağız. Ancak unutmayalım sayısal verilerle açıklanamayan ve bunlardan da önemli bir konu var: Kalite.

Biz insanımıza imkanlar dahilinde en kaliteli sağlık hizmetini sunmak zorundayız, bunun gayreti içinde olmalıyız “ dedi. Prof. Dr. Güven, “Çalışanlarımızın motivasyonunu çok önemsiyoruz. Bu noktada il yöneticileri olarak sizlere de büyük görev düşüyor. Önce büyük bir iş yükü altında görev yapan çalışanlarımız mutlu olacak ” dedi. Türkiye’nin sağlıkta son yıllarda belli bir noktaya geldiğini vurgulayan Güven, “Belli bir standardı yakaladık. Sağlık hizmetlerinden memnuniyeti belli bir standardın üzerine çıkardık. Sağlıkta Dönüşüm yaptık, güzel bir sistem kurduk” diye konuştu.

MEMNUNİYET ARTIRILACAK

Prof. Dr. Hilmi Ataseven, “Sağlık tesislerinde sorunların kök neden analizleri üzerinde çalışmalar yapıyoruz. İletişim ile olguyu, tanıtım ile de algıyı yönetmek istiyoruz. Bu bağlamda, bir çok sorunu çözmek istiyoruz ” dedi. Ataseven, sağlık tesislerinde hizmet sunumuna yönelik sorunların/şikâyetlerin etkili mekanizmalarla azaltılarak hasta/çalışan memnuniyetinin artırılması ve hizmet kalitesinin artırılması hedeflenmekte olduğunu belirtti.

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, “Halkımızın ve sağlık çalışanlarımızın sağlık yöneticileri olarak bizlerden beklediği daha kaliteli, daha güvenli hizmet sunma imkanlarını sağlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.  Bu vesile ile il sunum toplantılarımızın ilimize bölgemize ülkemize hayırlı olmasını dilerim ” dedi.

Toplantıya Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Arslan, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta,  Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanı Uzm. Dr. Cihan Döğer, İdari Hizmetler ve İletişim Yönetimi Daire Başkanı Ali Özhan, Sağlık Bakım, Hasta Hizmetleri ve Eğitim Daire Başkanı Bilgen Bağcı Aydın, Tedarik Yöntemleri ve Satın Alma Daire Başkanı Musa Korkut katıldı.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

  • WhatsApp Image 2019-11-21 at 15.16.39.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-11-21 at 15.17.11.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-11-21 at 15.17.12 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2019-11-21 at 15.17.12.jpeg