“Medical Tourism” Konulu Eğitim Gerçekleştirildi
17 Aralık 2019

Günümüzde insanlar pek çok sektörde yoğun olarak çalışmaktadır. Yoğun tempo beraberinde bir takım sağlık sorunlarını da getirmektedir. Bu durum insanların dinlenme, eğlenme ihtiyaçlarını ve tedavilerini birlikte çözme yoluna yani sağlık turizmine yönlendirmektedir.

Ülkemizde ve dünyada sağlık turizmine olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Gelecekte sağlık turizminin de içinde bulunduğu seyahat nedenleri ile turizm faaliyetlerini gerçekleştirecek insan sayısının iki katına çıkacağı öngörülmektedir. Bu alanda iyi bir potansiyele sahip Türkiye, sağlık turizmine yapılacak yatırımlar, yetişmiş insan kaynağı ve yeterli yatırımlar ile sektörün parlayan yıldızı olmaya aday durumdadır.   

Bu doğrultuda geleceğin yöneticileri, iş insanları ve sektör çalışanları olacak Trabzon Üniversitesi Seyahat Turizm Eğlence Bölümü ve Otel Lokanta ve İkram Bölümü öğrencilerine; Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü Başkanı Prof.Dr. Fatih BEKTAŞ tarafından ‘’Medical Tourism’ ’konulu eğitim verilmiştir.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü

  • IMG_0658.JPG
  • IMG_0674.JPG
  • IMG_0690.JPG