Avrasya Üniversitesi Öğrencilerine Yönelik “Medikal Turizm” Adlı Panel Düzenlenmiştir.
13 Mart 2020

Avrasya Üniversitesi Medikal Turizm Panel Küreselleşen dünyada ülkeler arası işbirliğinin, seyahat özgürlüklerinin ve imkânlarının artması, ulaşımın kolaylaşması, sağlık hizmetinde kalitenin gelişmesi sağlık turizminin önemini arttırmıştır. Bu minvalde insan sağlığını korumak, iş gücü verimini ve üretimi arttırmak amacı ile modern teknolojilerin yanı sıra doğal turizm kaynakları (temiz hava, güneş, şifalı termal sular, iklim vb.) olanaklarından da faydalanılmaktadır.

Kısaca sağlık turizmi uluslararası sağlık amaçlı hareketlilik potansiyelini kullanarak hem tedavi edici, hem rehabilite edici, hem de sağlığı geliştirici hizmetlerin sunulmasına imkân veren bir sektör haline gelmiştir. Bu önemli sektörün dünyadaki, ülkemizdeki ve ilimizdeki durumu Avrasya Üniversitesi öğrencilerine yönelik bir panel ile ‘’Medikal Turizm’’ başlığı ile sunulmuştur.

İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Hakan USTA ve Sağlık Acil Sağlık Hizmetleri ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Sayın Op.Dr. Yavuz ÇAKIROĞLU’nun katılım ve destekleriyle gerçekleştirilen panelde, Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yavuz ÖZORAN Avrasya Üniversitesi Dr.Öğr.Gör.Mustafa ÇAPAR ve Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Turizmi Birim Sorumlu Uzman Zeynep ÇINAR BAKİ panelist olarak yer almışlardır.

 

  • 1.jpeg
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG