“İLETİŞİM EĞİTİMİ PROJE TOPLANTISINI” İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞTİRDİK
24 Haziran 2021

 

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) Teknik Destek Programı kapsamında desteklediği, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan USTA’nın direktifleriyle hazırlanıp, Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek olan ‘Sağlık Personeli İletişim Eğitimi’ projesinin ilk toplantısını İl Sağlık Müdürlüğümüzde gerçekleştirdik.

 

Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Erdem ŞEN, TRÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdem TAŞDEMİR, TRÜ İletişim Fakültesi Doç. Dr. Emre Ş. ARSLAN, KEAH Radyasyon Onkolojisi Doç.Dr. Eda KÜÇÜKTÜLÜ, Trabzon Valiliği İl Planlama Müdürü Veysel BAŞER ve Müdürlüğümüz Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden Tuğba ÇOLAK’ın katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, “bilhassa pandemi sürecinde, bireyler arasında sağlıkla ilgili olarak oluşan etkileşim ve işlemlere, iletişim kuramlarının eklenmesi ve uygulanmasıyla kavramsallaşan sağlık iletişimi çalışmalarının son yıllarda giderek ivme kazanmış ve popüler bir uygulama alanı olduğu ayrıca her alanda olduğu gibi sağlık alanında da başarılı ve kaliteli bir hizmet sunumu için etkili bir iletişime ihtiyaç olduğuna vurgu yapılarak,  sağlık personelinin hasta ve hasta yakınları ile olumlu ilişkiler kurmasının, sağlık hizmetlerinin verimliliğini ve etkisini arttıracağı ifade edildi. 

Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Erdem ŞEN, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına destek amacıyla planlanmış olan bu projeye sağladıkları katkılardan ve değerli katılımlarından dolayı tüm katılımcılara içten teşekkürlerini ifade ettiler.

  • WhatsApp Image 2021-06-24 at 15.11.06.jpeg