ORGAN BAĞIŞI ( İrem KELEŞOĞLU )
30 Aralık 2021

27.12.2021 tarihinde Trabzon’da yaşayan 26 yaşındaki İrem KELEŞOĞLU, Yomra liman kavşağında yaya olarak karşıdan karşıya geçerken bir aracın kendisine çarpması sonucu ağır olarak yaralanmış ve 112 ekipleri tarafından olay yerinde ilk müdahalesi yapılarak  112 ambulansı ile Trabzon SBÜ Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kaşüstü kampüsü acil servisine getirilmiştir. Acil serviste  yapılan tetkik ve tahlilleri sonucu beyin kanaması (yaygın Subaraknoid kanama (SAK) ) geçirdiği tespit edilmiş, ve hastanenin cerrahi  yoğun bakım ünitesine yatışı yapılarak tedavisine devam edilmiştir. Yoğun bakım takiplerinde genel durumu kötü olan, yapılan tüm müdahalelere rağmen genel durumu düzelmeyen hastanın, 29.12.2021 tarihinde beyin ölümü gerçekleşmiştir. Aynı gün hastane organ nakli koordinatörü tarafınca yapılan aile görüşmesi sonucunda ailesi tarafından İrem Keleşoğlu’nun organları bağışlanmıştır. Bunun üzerine Samsun Bölge Organ Nakil Koordinasyon merkezi ile temasa geçilerek koordinasyon merkezi yönetiminde ilgili hastanede samsundan gelen organ çıkarım ekipleri tarafından, İrem Keleşoğlu’ndan çıkarılan organlardan Böbrekler, Trabzon sağlık müdürlüğüne bağlı UMKE ekibi sorumlusu Serkan Sayar ile Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi’ne, Karaciğer ise helikopter ambulans ile Samsun Ondokuz Mayıs Ünv. Tıp fakültesin de   acil karaciğer bekleyen hastaya nakli için gönderilerek üç  hasta için umut olunmuştur.

Beyin ölümü tespitinde Emekleri geçen  değerli hekimlerimiz Op. Dr Coşkun Aydın, Uz. Dr. Selma Özkan’a ve tüm Cerrahi Yoğun  bakım ekibine, hastane organ nakil koordinatörü Hem.  Figen Bahça ve Hem Nurkan şahin’e, Fatih Devlet hastane Koordinatörümüz Hamiye Eyüpoğlu’na, katkılarından dolayı Trabzon Cumhuriyet Basşavcılığı’na ve  Sağlık Hizmetleri Başkanı Trabzon Organ Nakli İl Koordinatörü Op Dr. Yavuz ÇAKIROĞLU’na teşekkür ediyoruz.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü olarak Merhum İrem KELEŞOĞLU’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diler, Organ bağışında göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı organ bekleyen Üç vatandaşımıza umut ışığı olan ailesine  şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyoruz.

  • foto.png
  • foto 2.png
  • foto 3.jpg
  • foto4.jpg