HEP DESTEK, TAM DESTEK
07 Ocak 2022


Türkiye Futbol Federasyonu’nun stadyumlara giriş şartları ile ilgili almış olduğu yeni kararlar neticesinde, İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Medical Park Stadyumu bahçesinde, maç gününe özel Covid-19 aşı çadırı kurulmuştur.
İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan USTA, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulunmuştur;
“Bilindiği üzere futbol federasyonumuz stadyumlara giriş şartlarında bir takım değişiklikler yaptı. Omicron gibi farklı varyantlarla artan vaka sayılarına baktığımızda, hastaneye yatış, yoğun bakıma yatış sayılarında ne yazık ki aşısız ya da eksik aşılı vatandaşlarımızın oranı çok yüksek seviyelerde. Federasyonumuz da almış olduğu kararla, mevcut aşılama sürecini tamamlayıp üzerinden 180 gün geçen vatandaşların hatırlatma dozlarını (3. veya 4. aşıları) yaptırmadan stadyumlara seyirci olarak girmesini yasakladı. Bu sebeple Trabzonspor’umuzun maçının olduğu bugün, hem sağlıkçılar olarak pandemiyle mücadele kapsamında aşılanmanın önemi, hem de futbola gönül vermiş vatandaşlarımıza kolaylık olması açısından, stadyum bahçemize aşı çadırımızı kurmuş bulunuyoruz. Hatırlatma dozu eksik olan vatandaşlarımız aşı çadırımızda aşılarını yaptırarak, maça giriş sağlayabilirler.
Hem sağlıklı bir yaşam konusunda, hem pandemi ile mücadele konusunda, hem de spora ve kadim şehrimizin mazisi zaferlerle dolu takımına şampiyonluk yolunda HEP DESTEK TAM DESTEK diyor, İl Sağlık Müdürlüğü olarak kıymetli vatandaşlarımızı gerek bu çadırda gerek sağlık tesislerimizde aşılarını olmaya davet ediyorum.”

  • hep destek tam destek (3).jpeg
  • hep destek tam destek (2).jpeg
  • hep destek tam destek (1).jpeg