“TIP HUKUKU VE İLETİŞİM” KONULU PROJEMİZİN İLK EĞİTİMİNİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞTİRDİK
24 Ocak 2022


 Covid-19 Pandemisinde sağlık çalışanlarımızın yaptığı fedakârlıklar ve katlandığı zahmetlere istinaden motivasyonu arttırmak amacıyla Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) Teknik Destek Programı kapsamında desteklediği, ‘Tıp Hukuku ve İletişim’ projesinin ilk eğitimi Müdürlüğümüz Dr. Fatih NİYAZOĞLU toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Hakan USTA açılış konuşmasında “Sağlıklı ve etkili bir iletişim, kişinin kendisinden başlamaktadır. Kişi meramını kendine anlatabiliyorsa başkasına da anlatabilir. Kendisiyle konuşuyor, kendi özelliklerini dile getirebiliyor, kendisini doğru ifade ediyor ve kendisiyle tutarlı bir duruş sergileyebiliyorsa iletişim kurmakta başarı gösterebilir. Etkili iletişim kurabilen bireylerin verimi artmakta, kendilerini daha mutlu hissetmekte, kendilerini daha doğru ifade edebilmekte ve böylece sağlıklı ve uzun süreli ilişkiler geliştirip sürdürebilmektedirler” ifadelerine yer verdi.
Konuşmacı Sayın Doç. Dr. Taşkın KILIÇ, Bireysel ve Hasta Stresinin Yönetimi, Takım Çalışmasının Ruhu ve Tükenmişlikle Baş Etmenin Yolları konulu sunumlarını Fatih Devlet Hastanesi Acil Servis çalışanları için anlattı. Sayın KILIÇ’ın  “Stres günümüzde yaşamın kaçınılmaz bir parçası haline gelmiştir. Yaşamın içinde pek çok alanda sayısız uyarana maruz kalan insanlar, gerek iş gerekse özel hayatlarında zorlayıcı unsurlarla yüz yüze kalmaktadırlar. Stres yaratan etkenlerin çok fazla olduğu ortamlarda, iç dünyamızın dengesini korumak sağlığımızı ve yaşam kalitemizi yükseltecektir. Bunun ilk adımı ise stresle ilgili bilgi dağarcığımızı geliştirmek, stresin özellikleri, türleri, yarattığı etkiler, nedenleri, sonuçları ve stresi yönetme teknikleri hakkında bilgi sahibi olmaktır. Stres, iş ve özel yaşamımızdan tamamen çıkartamayacağımız bir unsurdur dolayısıyla başarılı ve mutlu bir hayat için stres yönetimi tekniklerini öğrenmemiz ve uygulamamız gerekmektedir” konularına değindiği, İnteraktif olarak yapılan programdan bizlere, eğitim alanların yoğun olarak katlım sağladığı ve deneysel sunumların gerçekleştirildiği keyifli kareler yansıdı.
Programın sonunda, Müdürümüz Sayın Dr. Hakan USTA tarafından, Eğitimcimiz Sayın Doç. Dr. Taşkın KILIÇ’ a yapmış olduğu katkı ve emeğinden dolayı teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulunuldu.

  • 1 (1).jpeg
  • 1 (2).jpeg
  • 1 (4).jpeg
  • 1 (5).jpeg
  • 1 (7).jpeg
  • 1 (8).jpeg
  • 1 (9).jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg