ACİL SERVİS ÇALIŞANLARIMIZA UYGULAMAYI PLANLADIĞIMIZ “İLETİŞİM EĞİTİMİ PROJE TOPLANTISINI” MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞTİRDİK
22 Mart 2022

ACİL SERVİS ÇALIŞANLARIMIZA UYGULAMAYI PLANLADIĞIMIZ

 “İLETİŞİM EĞİTİMİ PROJE TOPLANTISINI”

MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞTİRDİK

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) Teknik Destek Programı kapsamında desteklediği, Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ‘Tıp Hukuku ve İletişim Eğitimi’ projemizi Fatih Devlet Hastanesi Acil Servis Çalışanlarımız ve Sağlık Yöneticilerimizle gerçekleştirmiştik. Projemizin sağlık çalışanlarımız tarafından beğeni görmesi ve talep oluşması neticesinde İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan USTA tarafından İlimizdeki tüm hastane acil servislerimize de bu projenin uygulanması konusunda planlama yapıldı.

Bu kapsamda, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan USTA ve KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sedat BOSTAN’IN katılımlarıyla ilk proje toplantısı gerçekleştirilmiştir. İl Sağlık Müdürümüz tarafından, “Pandemi sürecinde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımız için motivasyonu artırıcı bu projelerin önemli olduğu,çağımızda empati, beden dili ve krize müdahale kavramlarının daha da önem kazandığı” ifade edildi.

Toplantıda, Proje iki aşamada gerçekleşecek olup ilk etapta İlimizdeki acil servis çalışanlarına uygulanacak ölçme değerlendirme anketleri ile yapılacak olan bilimsel çalışmanın ardından ikinci aşamada alanlarında uzman kıymetli hocalarımız tarafından eğitim sunumlarının gerçekleştirilmesi kararına varıldı.

Toplantının sonunda, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan USTA projeye sağladıkları katkılardan ve değerli katılımlarından dolayı Prof. Dr. Sedat BOSTAN ve diğer katılımcılara teşekkürlerini ifade ettiler.

  • WhatsApp Image 2022-03-22 at 20.19.31.jpeg