AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANEMİZ DİJİTAL HASTANE OLDU
25 Mart 2022

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANEMİZ DİJİTAL HASTANE OLDU

HIMSS Denetçileri tarafından bugün gerçekleştirilen online ziyaret sonucunda, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz O-EMRAM Seviye 6 olarak valide edilmiştir. Ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kurumları için kriterler içeren O-EMRAM modeline göre değerlendirilen hastanemiz, karşılamış olduğu kriterlerle Seviye 6 Dijital Hastane olmaya hak kazanmıştır.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan USTA, validasyonla ilgili olarak hastanemizi ziyaret etmiş,  HIMSS sürecinin özellikle hasta – çalışan güvenliği hususunda sağlamış olduğu kazanımlara, protez süreçlerindeki düzene, sterilizasyon süreçlerindeki uygunluk ve hasta bazlı kullanımlara, sistemsel uyarılarla birlikte hastalara yapılan işlemlerin doğruluğu ve güvenilirliğine değinmiştir. Sürecin alınan bu belgeyle sonlandığına değil aksine yeni bir hizmet anlayışının başladığına ve hastanemizde bu sürecin artarak devam etmesi gerektiğine vurgu yapmıştır. Müdürümüz; hastanemizi bu başarısından dolayı tebrik ederek, HIMSS sürecinde azami gayretle çalışan, hem müdürlüğümüz personellerine, hem hastane yönetimimiz ve hekimlerimize, hem de süreçte görev alan hastanemiz bilgi işlem biriminden sterilizasyon birimine, protez biriminden radyoloji birimi çalışanlarına kadar süreçte olan herkese teşekkürlerini bizzat iletmiştir.

Hastanemizi bu başarısından dolayı tebrik ediyor, ilimize, camiamıza ve sağlık tesisimizden hizmet alan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz.

  • WhatsApp Image 2022-03-25 at 18.19.49 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2022-03-25 at 18.19.49.jpeg
  • WhatsApp Image 2022-03-25 at 18.19.49 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2022-03-25 at 18.19.48.jpeg