Bağımlılık İle Mücadele Çalıştayı
05 Nisan 2022

Sağlık Bakanlığı koordinesinde tüm il ve ilçelerde alkol, tütün, uyuşturucu ve davranışsal bağımlılıklar kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, il/ilçe/ülke geneline yönelik sorun ve çözüm önerilerinin ortaya konması, 2022 ve sonrasını kapsayacak müdahale programında yer alacak faaliyetlerin temelini oluşturacak çıktıların elde edilmesi; ayrıca İl/ilçede yürütülen ve diğer il/ilçelere örnek olacak çalışmaların tespit edilerek ülke geneline yaygınlaştırılması amacıyla 81 ilde eşzamanlı olarak Bağımlılık İle Mücadele Çalıştayları düzenlenecektir.

İlimizde çalıştaylar farklı kesimlerin bir araya gelmesi ile ilçelerde yüz yüze başlamış olup; çalıştaylara katılamayacak ancak fikir beyan edecek kişilerin https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/katilimci-formu web adresinde yer alan “BEN OLSAYDIM” başlığı altındaki sisteme kayıt olarak konuya ilişkin görüşlerini ifade etmeleri mümkün olabilecektir.

Bağımlılık ile mücadelede “BEN OLSAYDIM” dediğiniz ve ifade etmek istediğiniz görüşleriniz var ise lütfen söz konusu link üzerinden beyan ediniz. Fikrinizi önemsiyor ve bağımlılıktan uzak bir yaşam sürmenizi temenni ediyoruz.